Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego odwiedził Gminę Drawsko

Piątkowe popołudnie, słoneczne i ciepłe, przywitało Szanownych Gości w Gminie Drawsko.

Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko wraz z Marianem Kowal Sołtysem wsi Moczydła przywitał Krzysztofa Grabowskiego Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Jarosława Maciejewskiego Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego na wybudowanym moście w Moczydłach.

Pamiętacie Państwo jak opisywaliśmy inwestycję, która zdecydowanie polepszyła naszą infrastrukturę i dała możliwość poruszania się rolnikom ciężkim sprzętem omijając drogę wojewódzką. Przypomnę, że zadanie to zrealizowaliśmy dzięki niebagatelnemu dofinansowaniu Województwa Wielkopolskiego w kwocie700 tys. zł przy całkowitej wartości niespełna 1mln 250 tys. zł.

Kolejnym miejscem, które odwiedził Marszałek i Przewodniczący Sejmiku była Przystań Yndzel. Być może wizyta na naszej marinie była okazją do wspomnienia przez Marszałka Grabowskiego wizyty na otwarciu naszej inwestycji w lipcu 2011r.

Tu Wójt i Ryszard Ociepa bosman przystani, Prezes Stowarzyszenia ,,Klub Morsa Drawsko’’ oprowadzili Gości po obiekcie, gdzie Marszałek zwrócił uwagę na pokazane informacje o szerokiej  działalności morsów.

To miejsce było również znakomitą okazją dla pokazania projektów realizowanych z dofinansowaniem z Wielkopolskiej Odnowy Wsi –budowa punktu widokowego w kształcie złamanej  łodzi, którą Noteć wyrzuciła na brzeg oraz realizowanego w minionym roku projektu ,,Czysta woda, ptaków trele, ciepłe noce i kąpiele. Drawski Yndzel ożywimy, chlubą gminy uczynimy’’-budowa ścieżki spacerowej, oświetlenia i zakup doposażenia. Dzięki tym dofinansowaniom mogliśmy zwiększyć atrakcyjność naszej Przystani Yndzel.

Wizyta Krzysztofa Grabowskiego i Jarosława Maciejewskiego to dowód na to, że  współpracując jesteśmy w stanie zrobić wiele dla poprawy jakości życia mieszkańców Gminy Drawsko, zgodnie z tytułem programu Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego ,,Pięknieje Wielkopolska Wieś’’.

Anna Fręś
Sekretarz Gminy Drawsko

Fot. Natalia Soboń
UG Drawsko