Azbest - nabór wniosków

Informujemy mieszkańców gminy Drawsko o możliwości składania wniosków o udzielenie pomocy finansowej na demontaż i odbiór wyrobów zawierających azbest lub sam odbiór ww. wyrobów.

Wnioski można składać w terminie:
od dnia 09.09.2020 r. do dnia 14.09.2020 r. do godz. 16.00
po tym terminie wnioski nie będą przyjmowane na dany rok kalendarzowy.

Wnioski rozpatrywane będą według kolejności wpływu do Sekretariatu Urzędu Gminy w Drawsku (pokój nr 10), do momentu wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel.

Wnioski złożone prawidłowo, które nie zostały zakwalifikowane w danym roku z powodu limitu środków na ten cel w budżecie Gminy Drawsko, będą rozpatrzone w pierwszej kolejności
w następnym roku.

Regulamin dofinansowania oraz druki wniosków do pobrania w Urzędzie Gminy w Drawsku, pok. nr 19 oraz na stronie www.gminadrawsko.pl.

Środki na realizację przedsięwzięcia pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz z budżetu Gminy Drawsko.

Azbest będzie usuwany przez specjalistyczną firmę wybraną przez Wójta Gminy Drawsko
w drodze zapytania ofertowego.

Dofinansowanie nie dotyczy osób, które we własnym zakresie zleciły demontaż, transport i/lub przekazały azbest do unieszkodliwienia. Dofinansowanie nie dotyczy również położenia nowego pokrycia dachowego.

Ze względu na wykorzystanie 100,00% krajowego limitu pomocy de minimis w dniu 07.08.2020 r., powoduje to brak możliwości udzielania pomocy de minimis rolnikom przez Gminę.

Przypominamy również wnioskodawcom o obowiązku złożenia do Wydziału Architektury
i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Czarnkowie zgłoszenia przed realizacją prac związanych z demontażem azbestu.

Wójt Gminy Drawsko

Bartosz Niezborała