Maciej Nawrot z Drawska w reprezentacji Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego oraz Województwa Wielkopolskiego na Mistrzostwach Polski LZS Piłkarska Kadra Czeka.

„Miniony tydzień, szczególnie dla sympatyków piłki nożnej w gminie Lubasz, był czasem bardzo emocjonującym. Młodzi piłkarze, rocznika 2007 i młodsi, po wygraniu mistrzostw województwa wielkopolskiego otrzymali prawo reprezentowania naszego regionu w Mistrzostwach Polski LZS z cyklu „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, których organizacja w tym roku przypadła województwu opolskiemu.

Mówi się, że droga na szczyt bywa wyboista. W tym przypadku nie obyło się również bez drobnych problemów, które jednak ostatecznie udało się zażegnać. Wielkie wsparcie drużyna otrzymała od Samorządu Gminy Lubasz, Pana Wójta Marcina Filody, Pana Krzysztofa Marcinkowskiego – Prezesa struktur powiatowych LZS, a także Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS.

Dzięki wsparciu, młodzi piłkarze mogli na turniej wyjechać dzień wcześniej aby móc spokojnie przystąpić do zawodów.

W poniedziałek, kierownicy drużyn oraz trenerzy podczas spotkania  organizacyjnego przystąpili do losowania  grup. Nam przypadło zmierzyć się z reprezentantami województw: dolnośląskiego, świętokrzyskiego, opolskiego oraz pomorskiego. Podczas wszystkich spotkań eliminacyjnych emocje sięgały zenitu, a zawodnicy walczyli do upadłego „gryząc” trawę. Oglądanie tak grającej drużyny sprawia wielką przyjemność i daje wrażenie jedności zespołu. Jedność ta nie jest przypadkowa, gdyż większość drużyny to uczniowie jednej, sportowej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. ppłk. Zdzisława Orłowskiego w Lubaszu. Runda eliminacyjna zakończyła się zwycięstwem Lubaszan po trzech zwycięstwach i remisie.  Tego dnia wiadomo już było,  że drużyna jest wśród czterech najlepszych drużyn w Polsce. Radości było co niemiara, jednak wieczorem zmęczenie dało znać o sobie.

Kolejny dzień to już dzień finałowy, w którym naprzeciwko siebie stanęli reprezentanci Mazowsza oraz Wielkopolski. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem tych drugich co dało prawo reprezentacji Lubasza do gry w finale Mistrzostw Polski LZS 2020 w Reńskiej Wsi.

Mecz finałowy to festiwal gry w wykonaniu obu zespołów. Zakończył się on zwycięstwem rywali z Małopolski 0:1. Można powiedzieć, że reprezentacja Wielkopolski uległa przeciwnikom po przepięknej walce i bardzo wysoko postawionej poprzeczce. Warto dodać, że wśród licznie zgromadzonych kibiców dało się słyszeć głosy, że mecz skończy się remisem, a wszystko rozstrzygnie się w rzutach karnych. Na nieszczęście drużyny z Lubasza w końcówce drugiej połowy stracili bramkę, która zdecydowała o przegranej.

Podsumowując, stała się rzecz bezprecedensowa! Zawodnicy reprezentujący gminę Lubasz

zostali w 2020 roku wicemistrzami Polski w piłce nożnej chłopców rocznika 2007. Wielkie gratulację oraz podziękowania należą się przede wszystkim zawodnikom ale również tym, którzy zaszczepili w nich pasję do sportu i prowadzili od najmłodszych lat piłkarskiej przygody. Podziękowania należą się również Panu Robertowi Dolnemu, który bezpiecznie dowiózł zawodników do domu. Marcin Dudziak GOK Lubasz”

Źródło: https://www.czarnkowsko-trzcianecki.pl/aktualnosci/pilkarze-z-lubasza-druga-druzyna-w-polsce.html

1.jpg 2..jpg 3..jpg