Informacje o powszechnym spisie rolnym 2020

Zgodnie z ustawą z dnia 31 lipca 2020 r. o powszechnym spisie rolnym 2020 r. (Dz.U.2019.1728) na terenie całego kraju i również w Gminie Drawsko w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r. przeprowadzony zostanie Powszechny Spis Rolny.

Spis rolny przeprowadzony będzie za pomocą trzech metod:

• samospis internetowy - przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na stronie internetowej GUS - w terminie 1.09-30.11.2020 r.,
  • wywiad telefoniczny – infolinia spisowa pod numer 22 279 99 99 - w terminie 16.09 - 30.11.2020 r.),
  • wywiad bezpośredni - przeprowadzony przez rachmistrza terenowego w terminie 1.10-30.11.2020 r. (w przypadku zagrożenia COVID19 i podjęciu przez Generalnego Komisarza Spisowego decyzji o wykluczeniu realizacji wywiadów bezpośrednich, rachmistrz terenowy  będzie realizować wywiady telefoniczne).

Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi:

·         telefonicznie, w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie telefonicznym;

·         bezpośrednio, w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie bezpośrednim w miejscu dogodnym dla użytkownika gospodarstwa rolnego.

Dla osób bez dostępu do Internetu będzie udzielane wsparcie w realizacji samospisu poprzez udostępnienie w Urzędzie Gminy w Drawsku stanowiska komputerowego.

Rolnicy, którzy nie spisali się przez Internet będą mogli udzielić informacji w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza telefonicznego w terminie 16.09-30.11.2020 r. w godzinach 7.00-20.00 od poniedziałku do soboty.

Ponadto rolnicy w dogodnej dla siebie chwili mogą zadzwonić pod numer infolinii 22 279 99 99 wew. 1 i skorzystać z kanału „Spisz się przez telefon” i w ten sposób udzielić odpowiedzi na pytania zadawane przez rachmistrza telefonicznego.

• Tożsamość rachmistrza można potwierdzić także w Urzędzie Gminy Drawsko pod nr tel. 67 256 91 28.

Gminne Biuro Spisowe w Drawsku (GBS) informuje, że od 1 września br. w Urzędzie Gminy w Drawsku udostępnione jest stanowisko komputerowe do dokonania samospisu internetowego, przy zachowaniu reżimu sanitarnego wynikającego z sytuacji epidemicznej. Stanowisko komputerowe dostępne będzie w czasie przeprowadzania Powszechnego Spisu Rolnego od 1 września do 30 listopada 2020 w godzinach pracy urzędu.

Więcej informacji o spisie rolnym na stronie https://spisrolny.gov.pl/

spis rolny.jpg