Organizujemy II Bieg im. Józefa Noji w Pęckowie

We wtorek po raz drugi spotkaliśmy się, aby omówić organizację II Biegu im. Józefa Noji w Pęckowie.

Po lustracji trasy przez Komendę Powiatową Policji w Czarnkowie, zgodnie z opracowaną zmianą organizacji ruchu, przy wskazanej zmianie przebiegu trasy- z drogi wojewódzkiej zawodnicy będą wbiegać w ul. Polną w Drawsku, dalej drogą powiatową do Pęckowa- otrzymaliśmy pozytywną rekomendację ze strony Policji.

Lada dzień uzyskamy decyzję Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Samorząd Gminy Drawsko na czele z Bartoszem Niezborała Wójtem Gminy Drawsko, Bogdan Gapski Prezes Stowarzyszenia Biegacze Józefa Noji oraz Leszek Matelski Sołtys wsi Pęckowo, jako współorganizatorzy imprezy, omówili szczegóły regulaminu, przebiegu turnieju, szczególnych zasad jakie obowiązują organizatorów.

Jak powiedział podczas spotkania Bartosz Niezborała Włodarz naszej gminy, ,,to bardzo ważna dla nas impreza, dlatego robimy wszystko, aby mimo tak trudnego czasu można było uczcić szczególną dla nas wszystkich osobę Józefa Noji.”

Bieg będziemy organizować według wszystkich zasad dla tego typu imprez związanych z obowiązującą pandemią. Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna w kraju nie pokrzyżuje naszych planów.

13 września w niedzielę, będziemy wspominać wielkiego mieszkańca naszej gminy, olimpijczyka z Pęckowa.

Msza św. odbędzie się o godz. 7.30 w Kościele pod wezwaniem św. Ignacego Loyoli w Pęckowie, następnie złożenie wiązanek kwiatów przed obeliskiem  przy Szkole Podstawowej im. Józefa Noji.

Cała impreza powinna być zorganizowana bez udziału publiczności i bez zaproszonych gości. Dlatego już dziś prosimy, w szczególności mieszkańców Pęckowa licznie obecnych podczas pierwszego biegu, aby pozostali w domach, dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Fotorelacja będzie dostępna na stronie www.gminadrawsko.pl

Start biegu planujemy na godz. 1000

Wręczenie nagród zwycięzcom biegu przewidzieliśmy o godz. 1230

Wierzymy, że nic szczególnego nie wydarzy się i uda nam się w sposób szczególny uczcić, po raz drugi, człowieka, który swoją postawą życiową jest dla nas wzorem do naśladowania.

Zapraszamy do zapisów na II Bieg im. Józefa Noji w Pęckowie na profilu http://www.maratonczykpomiarczasu.pl/

Szczegóły w Regulaminie, który opublikujemy już wkrótce na naszej stronie internetowej.

Anna Fręś

Sekretarz Gminy Drawsko