Sporządzenie lub zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Urząd Gminy Drawsko
ul. Powstańców Wlkp. 121
64-733 Drawsko
faks 67/256 91 35
pctdrawsko@poczta.onet.pl

KARTA USŁUGI

N-3

SPRZĄDZENIE LUB ZMIANA MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

Data:
2014-06-06

Gdzie załatwić sprawę?

Osoba do kontaktu :
Mirosława Drózd, tel. 67/256 90 63, wewn. 152

Referat Nieruchomości i Budownictwa, I piętro, biuro nr 11.

Godziny pracy:
poniedziałek          800– 1600
wtorek – piątek      700 – 1500

Wniosek datowany i podpisany  zawierający dane:
- imię i nazwisko/nazwę i adres zamieszkania/siedziby,
- numer ewidencyjny działki, nazwa obrębu geodezyjnego i wsi w której leży działka,
- określenie proponowanego sposobu zagospodarowania terenu oraz charakterystyki zabudowy  i zagospodarowania terenu, w tym przeznaczenia i gabarytów planowanych obiektów budowlanych, przedstawione w formie  graficznej,
– określenie granic terenu objętego wnioskiem, przedstawionych na 1 egzemplarzu kopii mapy sytuacyjno-wysokościowej, obejmującej teren, którego wniosek dotyczy w skali  1:1000

- formularze wniosku do pobrania:
 wniosek w sprawie sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (nr N-3.1) ;
wniosek w sprawie sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (nr N-3.2).

Wniosek wolny od opłaty skarbowej

Gdzie złożyć przygotowane dokumenty?

Urząd Gminy Drawsko – sekretariat, I piętro, biuro nr 10.

Termin rozpatrzenia sprawy

30 dni – odpowiedź zawiera informację o możliwości sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub jego zmiany.

Sposób rozpatrzenia sprawy

Wniosek niekompletny lub bez podpisu spowoduje wezwanie do jego uzupełnienia w terminie 7 dni od otrzymania wezwania.
Czynności organu w zakresie sporządzenia lub  zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wynikają z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz przepisów odrębnych.

Informacje dodatkowe

Wniosek ma charakter postulatywny. Kolejne wnioski są gromadzone i analizowane pod względem zgodności ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, co jest niezbędnym warunkiem dalszego rozpatrywania.   Procedura sporządzenia lub  zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wynikają z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz przepisów odrębnych.

Podstawa prawna

Ustawa z 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym  (tekst jednolity  Dz. U. z 2012 roku poz. 647 ze zm.)

Tryb odwoławczy

Nie przysługuje. Zaskarżeniu do sądu administracyjnego podlega uchwała Rady Gminy w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w trybie określonym w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r. poz. 594, z późn. zm.). Rozstrzygnięcia Wójta Gminy o nieuwzględnieniu wniosków oraz uwag dotyczących projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nie podlegają zaskarżeniu do sądu administracyjnego.