jas Zdobądź stypendium pomostowe na studia! - Aktualnosci - Urząd Gminy Drawsko - gminadrawsko.pl

Zdobądź stypendium pomostowe na studia!

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Poznaniu informuje, że zostało podpisane porozumienie pomiędzy ANR a Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości w Łodzi dotyczące realizacji XV edycji „Programu Stypendiów Pomostowych 2017/2018”

Zgodnie z § 3 „Regulaminu przyznawania i przekazywania Stypendiów pomostowych dla studentów w roku akademickim 2017/2018” program adresowany jest tylko do maturzystów, którzy ukończyli szkołę ponadgimnazjalną w 2017 roku, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne.
Stypendium pomostowe przyznawane jest tylko na okres pierwszego roku stacjonarnych (dziennych) studiów magisterskich realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym w polskich państwowych uczelniach mających uprawnienia magisterskie.
Nabór kandydatów na stypendystów zostanie przeprowadzony wg zasad określonych w „Regulaminie przyznawania i przekazywania Stypendiów pomostowych dla studentów w roku akademickim 2017/2018”.
Program jest skierowany do maturzystów, którzy ukończyli szkołę ponadgimnazjalną w 2017 roku i którzy spełniają łącznie następujące kryteria:
- zakwalifikują się na pierwszy rok dziennych studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich realizowanych w polskich publicznych uczelniach akademickich,
- są obywatelami polskimi lub posiadają Kartę Polaka,
- są dziećmi byłych pracowników państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej, którzy byli zatrudnieniu w tych gospodarstwach na podstawie umowy o pracę w okresie co najmniej 2 lat,
- mieszkają na terenach wiejskich lub w miastach do 20 tys. Mieszkańców potwierdzonych zameldowaniem, przy czym okres zameldowania nie może być krótszy niż 2 lata od daty ogłoszenia Programu na stronie www.stypendia-pomostowe.pl
- pochodzą z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie lub dochód osoby uczącej się nie przekracza 1600 zł brutto lub 1800 zł brutto, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności (dochód wyliczony z czerwca 2017r.)
- osiągnęli na egzaminie maturalnym co najmniej 90 punktów liczonych zgodnie z algorytmem załączonym do Regulaminu.
Rekrutacja do programu przebiegać będzie on-line na www.stypendia-pomostowe.pl. Aplikacja do składania wniosków aktywna będzie od 3 lipca do 18 sierpnia 2017 r., do godziny 16.00.
Kandydat do stypendium wypełnia wniosek on-line na stronie www a następnie wydrukowany i podpisany wniosek wraz z załącznikami zgodnymi z wydrukowaną z systemu lista załączników przekazuje do Oddziału Agencji w Poznaniu, ul. Fredry 12.
Po 25 sierpnia 2017r. wnioski nie będą przyjmowane.
W sprawach wątpliwych dotyczących stypendiów proszę kontaktować się z pracownikiem Oddziału Terenowego ANR w Poznaniu p. Sylwią Stawujak tel. 61/85 60 610.

Data wytworzenia: 15-05-2017, 11:28:44 przez Administrator
Opublikowano: 15-05-2017, 11:30:24 przez Administrator