Przystań Yndzel Drawsko Przystań Yndzel Drawsko Przystań Yndzel Drawsko Przystań Yndzel Drawsko
Biuletyn Informacji Publicznej Przystań Yndzel Park Grzybowy Urząd
Stanu
Cywilnego
Park
Rybny
Marylin

Aktualności

Zapraszamy do współpracy!


Szanowni Mieszkańcy!

         Samorząd Gminy Drawsko już dziś przygotowuje się do obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, przypadającej w 2018 r. Na chwilę obecną zbieramy materiały z Archiwum Państwowego i Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu, poszukujemy osoby wchodzące w skład  komitetu obchodów, ustalamy ogólny zarys przebiegu uroczystości. Do uczczenia historycznego sukcesu Wielkopolan, przygotowuje się również bardzo intensywnie Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki. Jednym z wielu działań jest wydanie albumu fotograficznego, opisującego minione wydarzenia na terenie powiatu, w tym także w Gminie Drawsko.  Dlatego zwracamy się z prośbą do Państwa o pomoc w zebraniu materiałów w formie: zdjęć, anegdot, tekstów, które moglibyśmy wykorzystać do przygotowywanego albumu. Zależy nam na materiałach, których trudno jest się doszukać w muzeach, opracowaniach książkowych, a są w wiedzy i posiadaniu nielicznych osób. Cieszyć z pewnością będzie, jeśli w albumie nasi mieszkańcy odnajdą swoich dziadków, pradziadków, którzy walczyli w powstaniu.

         W grudniu 2016 r., dzięki inicjatywie p. Marii Dembskiej – opiekunowi świetlicy wiejskiej w Pęckowie, mogliśmy uczestniczyć  w „Wieczornicy” poświęconej 98. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. To właśnie wówczas usłyszeliśmy, ilu mieszkańców naszej gminy brało udział w powstaniu; padały konkretne nazwiska z poszczególnych miejscowości. Wielu doszukało się swoich krewnych, sąsiadów, znajomych.

         Naszym zadaniem, jest zawsze i wszędzie szerzyć wiedzę o powstańczym zrywie, zakończonym sukcesem, o ludziach z terenu Gminy Drawsko, którzy nie zastanawiali się - czy warto? Szli i stanęli do walki w słusznej dla nas, Wielkopolan, sprawie.

         Na jakiekolwiek informacje od Państwa czekamy do 27 kwietnia br. Zapraszamy również osoby, które chciałyby uczestniczyć w przygotowaniach obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Za każdą, choć najmniejszą pomoc serdecznie dziękujemy!

Kontakt:

Kierownik Referatu Organizacyjnego – Sylwia Marek, tel. 67 2569128, e-mail: promocja@gminadrawsko.pl

                                                              Wójt Gminy Drawsko

                                                                Marek Tchórzka

 

 Wyświetleń strony: 553
Data wytworzenia: 20-03-2017, 13:08:09 przez Sylwia Marek
Opublikowano: 20-03-2017, 13:11:13 przez Sylwia Marek
Ostatnia modyfikacja: 20-03-2017, 13:24:32 przez Sylwia Marek

Drukuj | Powiadom znajomego

facebook