jas Budowa ulicy Noja w Pęckowie z dofinansowaniem ze środków zewnętrznych - Aktualnosci - Urząd Gminy Drawsko - gminadrawsko.pl

Budowa ulicy Noja w Pęckowie z dofinansowaniem ze środków zewnętrznych

Szanowni Państwo! Kolejne środki unijne pojawiły się w Gminie Drawsko.!

W ubiegłym roku, w kwietniu, złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zadania Przebudowa drogi gminnej ul. Noja w granicach istniejącego pasa drogowego wraz z odwodnieniem w Pęckowie.     Udało się. Otrzymaliśmy dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 operacja typu ,,Budowa lub modernizacja dróg lokalnych,, w ramach poddziałania ,,Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii’’.

Kontrakt z Samorządem Województwa Wielkopolskiego został podpisany 25 sierpnia 2016r. Z uwagi jednak na czas niezbędny do przeprowadzenia procedury przetargowej, która zakończyłaby się późną jesienią, a samo wykonawstwo wypadłoby pewnie w okresie zimowym, co zdecydowanie nie jest zalecane zgodnie z zaleceniami Generalnej Dyrekcji Dróg publicznych przy układaniu mieszanki z betonu asfaltowego na mokrym podłożu podczas opadów atmosferycznych oraz silnego wiatru ( temperatura przewożenia mieszanki z wytwórni do miejsca wybudowania podczas transportu nie może spaść poniżej 10% od temperatury wyjściowej) zgodnie ze złożonym wnioskiem do Urzędu Marszałkowskiego termin wykonania inwestycji został wydłużony do 01.06.2017r.

W miesiącu styczniu b.r. został ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji ( roboty drogowe wraz z odwodnieniem). Procedura wyłoniła Wykonawcę zadania firmę VIABUD Pana Jacka Gruszkiewicza z Walkowic.

Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce 27 lutego b.r. w Urzędzie Gminy Drawsko. Przekazanie placu budowy nastąpiło 13 marca br.

Szanowni Mieszkańcy. Mamy nadzieję, że po raz kolejny uda nam się sprawnie i efektywnie wykonać zaplanowane zadanie dla realizacji założonego celu, jakim jest podniesienie jakości Państwa życia oraz rozwój obszarów wiejskich.

Anna Fręś- Sekretarz Gminy Drawsko/ Z-ca Wójta Gminy Drawsko

Data wytworzenia: 17-03-2017, 07:58:39 przez Sylwia Marek