DZIEŃ KOBIET W KWIEJCACH NOWYCH

Dzień Kobiet 2017 w Kwiejcach Nowych

Dnia 12 marca w zacisznej osadzie leśnej Kwiejce Nowe lokalne przedstawicielki płci pięknej obchodziły swoje święto – Święto Kobiet. Przy zaangażowaniu Sołectwa Kwiejce Nowe, kreatywności tutejszych mieszkanek oraz przy współpracy Stowarzyszenia „Wartościowa Książka”, Wydawnictwa Świat Książki oraz firmy EkoHellux z Kluczborka udało zorganizować się przedsięwzięcie z atrakcjami, jakich w Kwiejcach Nowych jeszcze było.

Osnowę wydarzenia stanowiły życzliwe pogawędki oraz bogaty i różnorodny, własnoręcznie przygotowany przez Panie catering. Nad podtrzymaniem ciepła rozpalonego kominka oraz dekoracją stołu czuwała główna organizatorka – Pani Irena Biniak. Napoje serwowała przedstawicielka Rady Sołeckiej – Pani Renata Grzelachowska. W pomoc angażowały się również inne Panie, których wsparcie było nieocenione, w szczególności jeśli chodzi o organizację wspólnej loterii fantowej. A wygrać można było najróżniejsze rzeczy: zestawy biżuterii, kosmetyki, własnoręcznie wykonane mydełka i świeczki z wosku pszczelego, wartościową książkę „Anastazję” W. Megre, żyworódkę pierzastą wraz z opisem zastosowania i właściwości, artykuły gospodarstwa domowego, torebki, wszelkiego rodzaju ozdoby, kalendarze, notatniki i inne gadżety. Każda z Pań otrzymała tulipana ufundowanego przez Sołtysa Kwiejc Nowych Pana Piotra Kwitę.

Ponadto kobietom, które przybyły na niniejszą uroczystość w sukienkach bądź spódnicach wręczono nagrody – niespodzianki, tj. kolczyki ufundowane przez Pracownię Rękodzielniczą „U Babci Jadzi”. Za uwieńczenie jakże prezentowego, pełnego uśmiechu i radości Święta Kobiet w Kwiejcach Nowych można uznać podarunek cenniejszy niż złoto: wręczenie uczestniczkom wybitnie rozwijającej i uświadamiającej książki posiadającej moc zmieniania stylu życia, podejścia do świata i samego siebie. Mowa o „Potędze podświadomości” Josepha Murphy'ego, która zagościła w rękach obecnych na opisywanej uroczystości mieszkanek gminy Drawsko dzięki szczodrości Wydawnictwa Świat Książki. Eleganckie i prestiżowe, a nade wszystko ekologiczne, torebki papierowe do ich opakowania ufundowała firma EkoHellux z Kluczborka.

Dzień Kobiet w Kwiejcach Nowych przy blasku świec, wspólnych śpiewach i cieple rozpalonego kominka trwał do późnych godzin wieczornych. Podobno zapisze się w pamięci mieszkanek na długo...

SWS

Data wytworzenia: 14-03-2017, 07:48:42 przez Karina Rembarz Kamińska