Szukamy materiałów dot. Powstania Wielkopolskiego

Szanowni Mieszkańcy!
         Samorząd Gminy Drawsko intensywnie przygotowuje się do tegorocznych obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zarys obchodów pojawił się już w roku 2017. Początkiem stycznia br. został powołany komitet organizacyjny, który scalać będzie całość planowanych przedsięwzięć.
         Jednym z wielu działań jest organizacja wystawy poświęcona powstaniu, w tym osób, które w bezpośredni lub pośredni sposób brały udział w tych ważnych wydarzeniach. Dlatego zwracamy się z prośbą do Państwa o pomoc w zebraniu materiałów w formie: zdjęć, anegdot, tekstów, które moglibyśmy wykorzystać do przygotowywania miejsca pamięci dla osób związanych z powstaniem. Zależy nam na materiałach, których trudno jest się doszukać w muzeach, opracowaniach książkowych, a są w wiedzy i posiadaniu nielicznych osób. Będziemy posługiwać się kserokopiami, oryginały zostaną Państwu oddane.
         Jednym z zadań jest wizualne przygotowanie Gminy Drawsko do obchodów rocznicowych. W związku z tym urząd planuje kupno flag powstańczych w większej ilości. Jeśli więc ktoś z Państwa chciałby kupić flagę proszę o kontakt z pracownikiem urzędu – p. Danielem Ociepą. Większe zamówienie pozwoli na negocjację ceny.
         Naszym zadaniem, jest zawsze i wszędzie szerzyć wiedzę o powstańczym zrywie, zakończonym sukcesem, o ludziach z terenu Gminy Drawsko, którzy nie zastanawiali się - czy warto? Szli i stanęli do walki w słusznej dla nas, Wielkopolan, sprawie.
         Osobą do kontaktu jest p. Daniel Ociepa – Referent ds. archiwizacji i administracji urzędu, tel. 67 2569128 w. 151.
Sylwia Marek
Kierownik Referatu Organizacyjnego