Przystań Yndzel Drawsko Przystań Yndzel Drawsko Przystań Yndzel Drawsko Przystań Yndzel Drawsko
Biuletyn Informacji Publicznej Przystań Yndzel Park Grzybowy Urząd
Stanu
Cywilnego
Park
Rybny
Marylin

Aktualności

Motocyklowe Tur Party w Czarnkowie!


 

Motocyklowe Tur Party w Czarnkowie
 
Nakielska organizacja Związek Miast i Gmin Nadnoteckich dociera do różnych grup odbiorców i poszerza krąg osób, które chce zachęcić do korzystania z uroków i potencjału rzeki Noteć. Podejmowane działania mają na celu ożywienie szlaku noteckiego i przywrócenie rzeki mieszkańcom. Zakres tych działań jest różnorodny i zależy od uwarunkowań miejscowych oraz środowiskowych. Budowa sieci przystani wodnych i nowych miejsc do cumowania na Noteci pokazała siłę i determinację nadnoteckich samorządów, które poprzez zrealizowane inwestycje z dofinansowaniem zewnętrznym udowodniły, że możliwy jest rozwój wykorzystujący rzekę. Planowane są kolejne inwestycje w rozwój infrastruktury nabrzeżnej na całym ponad dwustukilometrowym szlaku noteckim. Jednak dalsza ekspansja w tym kierunku będzie możliwa tylko pod warunkiem systematycznego polepszania stanu technicznego szlaku wodnego przez zarządcę drogi wodnej. 
 
Wspólnie pomóżmy Noteci ! - to hasło jest ciągle aktualne w działaniach promocyjnych na szlaku i przypomniane zostało podczas oficjalnego otwarcia pikniku motocyklowego w Czarnkowie przez Prezesa Zarządu Związku Marka Tchórzkę. Towarzyszy ono licznym działaniom organizacji, również spotkaniom z motocyklistami, z którymi nawiązano współpracę w zakresie promocji rzeki Noteć, Doliny Noteci i Międzynarodowej Drogi Wodnej E 70. Dzięki przychylności organizatorów czarnkowskiego pikniku motocyklowego Tur Party 2018, a także gospodarza i mieszkańców tej urokliwej miejscowości nadnoteckiej podjęta została inicjatywa, która sprzyja rozwojowi kulturotwórczej funkcji rzeki. Motocykliści z całego regionu zjechali w sobotę, 12 maja do Czarkowa, by wziąć udział w pikniku motocyklowym Tur Party 2018. Impreza rozpoczęła się polową Mszą Świętą, następnie odbyła się parada motocyklowa ulicami Czarnkowa i okolic. Wydarzeniu towarzyszyły działania charytatywne prowadzone przez Stowarzyszenie TUR Poland MC Chapter Czarnków na rzecz pomocy dla Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” w Poznaniu. Odbyły się liczne pokazy oraz prozdrowotne zajęcia edukacyjne z ratownictwa przedmedycznego. Dzieciom zapewniono liczne atrakcje i animacje z malowaniem twarzy. Nie zabrakło akcentów muzycznych. Wspaniałe koncerty dali muzycy z zespołów, m.in. FROM, IZOTOP, 4 SZMERY.
 
Podczas pikniku Tur Party w Czarnkowie na stoisku z logo Związku Miast i Gmin Nadnoteckich można było dowiedzieć się wszystkiego o potencjale śródlądowych dróg wodnych w naszym regionie. Promowano wszystkich członków Związku, zachęcając turystów do odwiedzenia pięknych nadnoteckich miejscowości, a także do skorzystania z oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. B. Romanowskiego w Nakle nad Notecią, czy kierunku Rewitalizacji Dróg Wodnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zarząd Związku Miast i Gmin Nadnoteckich serdecznie dziękuje Samorządowi Gminy Miasta Czarnków, Stowarzyszeniu TUR Poland MC Chapter Czarnków, w tym Prezesowi Bogdanowi Manyś i Sekretarzowi Sebastianowi Bździel oraz Miejskiemu Centrum Kultury w Czarnkowie za owocną współpracę i możliwość udziału w motocyklowym rajdzie na kołach po wodnej autostradzie. Członkom organizacji dziękujemy za udostępnienie materiałów promocyjnych i gadżetów reklamowych.   
 
Hanna Forbrich
Biuro ZMiGN 
www.rzekanotec.pl 

 Wyświetleń strony: 83
Data wytworzenia: 16-05-2018, 12:36:59 przez Sylwia Marek
Opublikowano: 16-05-2018, 12:47:08 przez Sylwia Marek

Drukuj | Powiadom znajomego

facebook