Gmina Drawsko na AgroTargach!

Już po raz kolejny Gmina Drawsko promowała region podczas czarnkowskich „AgroTargów”, w niedzielę 15 kwietnia. Panie Maria Dembska i Jolanta Andrzejkowicz – opiekunowie świetlic wiejskich oraz p. Sylwia Marek – Kierownik Referatu Organizacyjnego już od wczesnych godzin porannych zagospodarowywały swoją przestrzeń pracy na Palcu Wolności w Czarnkowie. Jeśli już z daleka widać grzyby, to znaczy że widać Gminę Drawsko. I tak było również w tym roku. Na stoisku dominowały grzyby w najróżniejszej postaci, od dużych drewnianych grzybów stojących, grzybów ze styropianu, odlewu, folderów mających kształt grzyba, albumów Odlotowego Festynu Grzybowego „Grzyby, las wokół nas”, do grzybów w zalewie octowej w specjalnych słoiczkach w kształcie borowika – produkt lokalny firmy „EL-TA” z Piłki.  Popularnością i wyjątkowym smakiem, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, cieszyły się grzyby z czekolady – podgrzybki z ciemnymi główkami i kurki. Promowaliśmy również bardzo intensywnie Park Grzybowy w Piłce, Maryliński Świat Ryb oraz Marinę „YNDZEL” w Drawsku. Nasze stoisko odwiedzili poza przedstawicielami władz powiatu, Zastępca Wójta Gminy Drawsko – p. Anna Fręś, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Drawsko – p. Andrzej Maciaszek, Radni Rady Gminy Drawsko – p. Ryszard Jabłonowski, Radosław Graj, Radny Rady Powiatu – p. Bartosz Niezborała, Sołtys wsi Drawsko-p. Tadeusz Babiak.
Ciastka z jabłkiem:
- 1 kg mąki
- 3 kostki palmy
- 4 jajka
- 4 łyżki kwaśnej śmietany
Zagnieść ciasto, zostawić w lodówce na noc. Na drugi dzień rozwałkować, wyciąć kółka, zawinąć w nie jabłko, posklejać i upiec w piekarniku. Po ostygnięciu polukrować.

Sylwia Marek
Kierownik Referatu Organizacyjnego