Przystań Yndzel Drawsko Przystań Yndzel Drawsko Przystań Yndzel Drawsko Przystań Yndzel Drawsko
Biuletyn Informacji Publicznej Przystań Yndzel Park Grzybowy Urząd
Stanu
Cywilnego
Park
Rybny
Marylin

Aktualności

Gmina Drawsko na AgroTargach!


 

         Już po raz kolejny Gmina Drawsko promowała region podczas czarnkowskich „AgroTargów”, w niedzielę 15 kwietnia. Panie Maria Dembska i Jolanta Andrzejkowicz – opiekunowie świetlic wiejskich oraz p. Sylwia Marek – Kierownik Referatu Organizacyjnego już od wczesnych godzin porannych zagospodarowywały swoją przestrzeń pracy na Palcu Wolności w Czarnkowie. Jeśli już z daleka widać grzyby, to znaczy że widać Gminę Drawsko. I tak było również w tym roku. Na stoisku dominowały grzyby w najróżniejszej postaci, od dużych drewnianych grzybów stojących, grzybów ze styropianu, odlewu, folderów mających kształt grzyba, albumów Odlotowego Festynu Grzybowego „Grzyby, las wokół nas”, do grzybów w zalewie octowej w specjalnych słoiczkach w kształcie borowika – produkt lokalny firmy „EL-TA” z Piłki.  Popularnością i wyjątkowym smakiem, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, cieszyły się grzyby z czekolady – podgrzybki z ciemnymi główkami i kurki. Promowaliśmy również bardzo intensywnie Park Grzybowy w Piłce, Maryliński Świat Ryb oraz Marinę „YNDZEL” w Drawsku. Nasze stoisko odwiedzili poza przedstawicielami władz powiatu, Zastępca Wójta Gminy Drawsko – p. Anna Fręś, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Drawsko – p. Andrzej Maciaszek, Radni Rady Gminy Drawsko – p. Ryszard Jabłonowski, Radosław Graj, Radny Rady Powiatu – p. Bartosz Niezborała, Sołtys wsi Drawsko-p. Tadeusz Babiak.
         Do degustacji były również świeżo upieczone przez p. Jolantę Andrzejkowicz z Pełczy ciasteczka z jabłkiem. Wiele pań prosiło o podanie przepisu, który zgodnie z obietnicą podajemy poniżej.
Ciastka z jabłkiem:
- 1 kg mąki
- 3 kostki palmy
- 4 jajka
- 4 łyżki kwaśnej śmietany
Zagnieść ciasto, zostawić w lodówce na noc. Na drugi dzień rozwałkować, wyciąć kółka, zawinąć w nie jabłko, posklejać i upiec w piekarniku. Po ostygnięciu polukrować.
 
Sylwia Marek
Kierownik Referatu Organizacyjnego
 

 Wyświetleń strony: 219
Data wytworzenia: 16-04-2018, 13:57:38 przez Sylwia Marek
Opublikowano: 16-04-2018, 14:12:03 przez Sylwia Marek
Ostatnia modyfikacja: 16-04-2018, 14:24:42 przez Sylwia Marek

Drukuj | Powiadom znajomego

facebook