Zaprogramuj przyszłość

Szanowni Państwo,

Fundacja Orange, Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania i Fundacja Netcamp mają przyjemność zaprosić pracowników publicznych bibliotek oraz ośrodków kultury do udziału w programie edukacji cyfrowej „Zaprogramuj przyszłość”. Pismo w tej sprawie przekazuję w załączeniu.

Zapraszamy wszystkich tych, którzy poszukują pomysłów i inspiracji jak efektywnie uczyć przez mądrą zabawę. By wziąć udział w szkoleniu nie wymagane są umiejętności informatyczne!

Udział w projekcie jest bezpłatny. Zwracamy koszt dojazdu na szkolenia.
Termin I zjazdu szkoleniowego to 3-4 marca. Drugi zjazd planujemy we wrześniu.

Oferta edukacyjna obejmuje:
·         32-godzinne szkolenie z programowania (dwa zjazdy weekendowe), czyli jak programować bez komputera, a jak z wykorzystaniem prostych, darmowych aplikacji informatycznych pobieranych z Internetu,
·         zestaw atrakcyjnych materiałów dydaktycznych, w zestawie: mata kropkowa, scenariusze zajęć off-line i inne pomoce wpierające prowadzenie zajęć z programowania z dziećmi (plansze, karty do gry),
·         wsparcie on-line w postaci tematycznych webinariów i platformy edukacyjnej,
·         duża dawka inspiracji, jak uczyć poprzez zabawę.

Korzyści  z uczestnictwa w projekcie:
·         zdobycie wiedzy i narzędzi do poszerzenia oferty edukacyjnej swojej placówki,
·         podniesienie kompetencji cyfrowych potwierdzone zaświadczeniem,
·         poznanie metodyki nauczania programowania najmłodszych,
·         okazja do nawiązania współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej,
·         przynależność do ogólnopolskiej społeczności nauczycieli i edukatorów uczących programowania (wymiana doświadczeń i wiedzy, wzajemna inspiracja).
By zgłosić swój udział w projekcie, należy wypełnić krótki formularz rejestracyjny: http://zaprogramujprzyszlosc.edu.pl/formularz-edukatorzy
Gwarantujemy wspaniałą atmosferę na zajęciach:
Inline image OWAPstImg94742

Inline image OWAPstImg753358

„Zaprogramuj Przyszłość” to 9 projektów regionalnych, realizowanych ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.
Program skierowany jest do 222 szkół, 1 200 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i 450 edukatorów z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich wybranych powiatów.Trenerzy przygotują nauczycieli i edukatorów do prowadzenia lekcji z programowania. Następnie nauczyciele poprowadzą takie zajęcia w klasach 1-3 dla prawie 20 000 dzieci. Szkoły otrzymają zestawy do prowadzenia atrakcyjnych zajęć z nowych technologii, m.in. roboty, maty edukacyjne oraz tablety.

Do Państwa wiadomości w załączeniu przesyłamy Deklarację uczestnictwa w projekcie oraz Regulamin projektu. Na chwilę obecną konieczne jest tylko zgłoszenie udziału w projekcie we wspomnianym wyżej formularzu rejestracyjnym on-line.
By dowiedzieć się więcej na temat projektu, zapraszamy na stronę internetową: http://zaprogramujprzyszlosc.edu.pl/
oraz na nasz funpage na FB: https://www.facebook.com/ZaprogramujPrzyszlosc/?ref=your_pages

Będziemy wdzięczni za przekazanie informacji o naborze do projektu innym instytucjom z Państwa regionu.

W razie jakichkolwiek pytań – zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie,

Sebastian Szczepański