Przystań Yndzel Drawsko
Biuletyn Informacji Publicznej Przystań Yndzel Park Grzybowy Urząd
Stanu
Cywilnego
Park
Rybny
Marylin
E-urząd
Gminy
Drawsko

Aktualności

ZABAWA ANDRZEJKOWA DLA DZIECI W KAMIENNIKU


Andrzejki

 

W dawnych czasach wróżby i zabawy andrzejkowe przeznaczone były wyłącznie dla niezamężnych panien i miały charakter matrymonialny. Dziś imprezy andrzejkowe to ostatnia okazja do hucznej zabawy przed adwentem.

W czwartek 30 listopada młodzież i dzieci sołectwa Kamiennik bawiły się na imprezie – ”ANDRZEJKOWEJ”. Wieczór andrzejkowy to czas magii, wróżb i poznawania przyszłości.

Imprezę zorganizowali: opiekunka świetlicy w naszym sołectwie: pani Emilia Wargin, Rada Sołecka i Stowarzyszenie: Nasza wieś naszym domem.

Zabawę andrzejkową rozpoczęto od wróżby – kto pierwszy zawrze związek małżeński. Następne wróżby to ustawianie butów gęsiego, aż do przekroczenia progu drzwi zapowiadało szybką zmianę stanu cywilnego. Ci, którzy chcieli poznać imię swej przyszłej sympatii brali udział w zabawie przekłuwania serduszka. Wróżba dotyczyła miłości i pomyślności w nadchodzącym roku. Przebite szpilką imię było imieniem przyłszej partnerki i partnera. Wylewanie wosku na zimną wodę przez ucho od klucza i wróżenie z kształtu zastygłej masy lub rzucanego przez nią cienia sylwetki przyszłego wielbiciela.

Po wróżbach odbyła się zabawa taneczna.

Jedno jest pewne, młodzież oraz dzieci Sołectwa Kamiennik lubią tańczyć oraz umieją się świetnie bawić !

Dodatkową atrakcją były upominki i poczęstunek, który wspólnie przygotowali organizatorzy.

 

 

 

 

 

Engelbert Urbanek

 Wyświetleń strony: 437
Data wytworzenia: 05-12-2017, 07:12:36 przez Karina Rembarz Kamińska
Opublikowano: 05-12-2017, 07:28:55 przez Karina Rembarz Kamińska

Drukuj | Powiadom znajomego

facebook