Narada strażaków OSP przed powiatowymi zawodami

Narada przed powiatowymi zawodami sportowo-pożarniczymi ochotniczych straży pożarnych.

Strażacy OSP cały rok gaszą pożary oraz ratują życie, mienie i zdrowie mieszkańców swoich miejscowości, gminy i całego powiatu. Aby działać sprawniej nie szczędząc własnego czasu, chcą ćwiczyć doskonaląc rzemiosło ratownicze. Raz na dwa lata zgodnie z krajowym regulaminem ZOSP RP odbyć się muszą zawody powiatowe ochotniczych straży pożarnych, które przypadają na obecny rok.  Zawody rozpoczną się 17 września 2017 r. o godz. 12.00 w Trzciance gdzie w sztafecie pożarniczej 7x50 m i ćwiczeniu bojowym rywalizować będą najlepsze drużyny OSP wyłonione w eliminacjach gminnych. Do współzawodnictwa stanie 14 męskich i 5 kobiecych drużyn OSP. Organizatorem zawodów jest Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Czarnkowie przy współpracy z Komendą Powiatową PSP w Czarnkowie.

W miniony poniedziałek odbyło się ostatnie spotkanie kierowników ekip OSP w siedzibie KP PSP Czarnków. Sędzia główny mł. bryg. Marek Wylegała przedstawił skład komisji sędziowskiej oraz uzgodnił zasady przeprowadzenia zawodów zgodnie z regulaminem. Następnie Komendant zawodów mł. kpt. Ireneusz Łukaszewski przybliżył sprawy organizacyjne podczas trwania rywalizacji z podziałem na grupy techniczne, kwatermistrzowskie i porządkowe. Spotkanie zakończyło losowanie kolejności startów przez przybyłych przedstawicieli jednostek OSP. Życzymy druhom OSP sprawnego i bezpiecznego pokonywania przeszkód oraz satysfakcji z pełnionej służby, a mieszkańców naszego powiatu serdecznie zapraszamy do kibicowania.

Tekst: bryg. Adam Kotiuszko

Zdjęcia: mł.ogn. Łukasz Ibsz