Przystań Yndzel Drawsko
Biuletyn Informacji Publicznej Przystań Yndzel Park Grzybowy Urząd
Stanu
Cywilnego
Park
Rybny
Marylin

Aktualności

Nowoczesny sprzęt dla OSP Drawsko


 

Sprzęt do ratowania życia trafił w ręce strażaków z Drawska. Druhowie otrzymali nowoczesny defibrylator. Wszystko za sprawą długich starań dwóch samorządowców. Sprzęt, który będą mieli na wyposażeniu strażacy, zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Defibrylator AED strażacy dostali od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile, urządzenie wręczył im dyrektor Zbigniew Przeworek.
Wysoce specjalistyczny, niezawodny i skomputeryzowany sprzęt, tak w skrócie można opisać defibrylator AED. Urządzenie, za pomocą poleceń głosowych i wizualnych, prowadzi zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i bez niego, przez procedurę bezpiecznej defibrylacji podczas zatrzymania krążenia.
- Zagrożenia, z jakimi strażacy spotykają się na co dzień, zmusiły nas do rozpoczęcia starań o pozyskanie tego typu sprzętu. Dzięki defibrylatorowi ochotnicy będą mogli doskonalić swoje umiejętności w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także szkolić społeczeństwo – mówi Zbigniew Piątek, radny Rady Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego.
To właśnie Zbigniew Piątek rozpoczął starania o pozyskanie specjalistycznego sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Drawsku. Starosta Tadeusz Teterus bezapelacyjnie poparł ten pomysł. Długie starania przyniosły oczekiwany skutek. Defibrylator na pewno będzie przydatny druhom ochotnikom. Jest on nowoczesny, a funkcje jakie posiada, pozwolą na szybszą reakcję i większą możliwość  
- Mamy świadomość, że tego typu sprzęty powinny być na wyposażeniu każdej jednostki OSP. Cieszę się, że ochotnicy z Drawska będą mogli nieść jeszcze bardziej precyzyjną pomoc – mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki. – To nie koniec naszych starań. Będziemy ubiegać się o sprzęt dla kolejnych jednostek – dodaje.
Na uroczystości przekazania sprzętu zjawiła się delegacja OSP z Drawska. Jan Matuszczak, komendant gminny OSP, Arkadiusz Kijek, prezes gminny OSP oraz Paweł Matuszczak, prezes OSP Drawsko, odebrali z rąk przedstawicieli WORD specjalistyczne urządzenie. Jak wspólnie podkreślali, będą starali się nieść pomoc najlepiej jak mogą.
Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku podobny sprzęt trafił w ręce OSP w Krzyżu Wielkopolskim. Druhowie już po kilku tygodniach uratowali życie mieszkańca Krzyża, który miał zawał serca.
Aleksandra Lipiec
Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

 


Galeria:

IMG_0520.JPG IMG_0522.JPG IMG_0523.JPG IMG_0525.JPG IMG_0529.JPG IMG_0531.JPG IMG_0534.JPG IMG_0535.JPG IMG_0538.JPG IMG_0539.JPG IMG_0543.JPG IMG_0544.JPG IMG_0545.JPG IMG_0546.JPG IMG_0547.JPG IMG_0548.JPG

Wyświetleń strony: 505
Data wytworzenia: 05-09-2017, 12:41:31 przez Sylwia Marek
Opublikowano: 05-09-2017, 12:45:14 przez Sylwia Marek

Drukuj | Powiadom znajomego

facebook